Хеттрик за победата отбеляза Виделен Сердарски, а по още един гол добавиха Кирил Ангелов и Благомир Мастагарков, като „жълто-сините" пропуснаха още една дузина сто процентови положения.
,,Марица" надигра тотално своя съперник, а гостите достигнаха до едва един по-опасен удар, отразен от Стефан Йонов, при една от общо четирите атаки на гостите.
Виделен Сердарски отбеляза за 1:0 от пряк свободен удар в 30-та минута. Почти по същият начин отново той удвои в края на полувремето. Близо до гола бяха още Кристиян Павлов, Йълмаз Сюлейман, Стойчо Бебелеков, Ирфан Юсеинов и отново Виделен Сердарски. Веднъж и гредата помогна на тима от града на стоте войводи.
През второто полувреме нещата на терена не се промениха. При поредния пряк свободен удар в 56-та минута, Виделен Сердарски центрира топката в наказателното поле. С нея не успя да играе никой, тя се тупна за втори път пред вратаря и прескачайки го, влетя в мрежата за 3:0. Влезлият малко по-рано Кирил Ангелов направи 4:0, след плътен удар от границата на наказателното поле в 68-та минута. Друга смяна – Благомир Мастагарков вкара за 5:0 в 81-та минута с удар от близо, като това бе негов първи гол за „Марица" в официален мач. „Войводите" могат да бъдат доволни, че резултатът не набъбна още, след още три пропуска на Мастагарков, по един на Кристиян Павлов и Кирил Ангелов.
Така „Марица" постигна разгромна победа само с 5:0, а младият сливенски тим не показа нищо смислено през целия мач. Пловдивчани остават лидери в групата с 27 точки, пред „Евроколеж" с 25, „Поморие" и „Миньор" (Раднево) с по 22. „Сливен" е на 15-та позиция с едва 5 точки. В следващият 14-ти кръг маричани почиват.
Марица – Сливен 5:0
Виделен Сердарски 30', 43', 56', Кирил Ангелов 68', Благомир Мастагарков 81'
Пловдив, стадион „Марица" – 150 зрители

Югоизточна "В" група, 13 кръг, резултати от съботните срещи:
Марица – Сливен 5:0, Спартак (Пловдив) – Миньор (Раднево) 1:2, Гигант (Съединение) – Поморие 2:0, Евроколеж – Розова долина 2:0, Димитровград – Загорец 0:0, Несебър – Левски (Карлово) 0:1. Почиват Свиленград и Асеновец, а утре в неделя е срещата Стара Загора – Тунджа (Ямбол).