Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) показа двата спечелени трофея през този сезон. Маричанки станаха за осми пореден път шампионки на България и вдигнаха за седми път Купата на България.

Марица спечели общо шестия си златен дубъл в историята и втори пореден.

На брифинг в Община Пловдив присъстваха кметът на града Здравко Димитров, неговият заместник Георги Титюков, членът на УС на Марица Светослав Славов, мениджърът Борис Халачев, треньорът Борислав Крачанов, състезателките и треньорският щаб на отбора.

Кметът пожела титлите съвсем скоро да станат и девет.

От Марица благодариха на общината за помощта и мениджърът Борис Халачев подари два от златните медали на кмета Здравко Димитров и зам.-кмета по спорта Георги Титюков.

След края на брифинга маричанки и кметовете се снимаха с купите от терасата на Общината.

Марица стана шампион за осми пореден път, но за първи път пред публика в Пловдив, след като през миналата година финалът се игра на закрити врата заради коронавируса. Шампионките победиха с 2:0 победи ЦСКА.

В турнира за Купата на България Марица спечели с 3:0 гейма във финала в Бургас - ДКС Варна и спечели своята седма купа.

Общият брой на трофеите на Марица от 2012 насам стана 16. Тимът е осемкратен шампион на България, седем пъти носител на Купата и веднъж на единственото издание на Суперкупата.