Женският национален отбор на Испания се поздрави с първа победа в група В на Европейското първенство в Пловдив. Воденият от Паскуал Саурин тим надигра Гърция след петгеймова битка с 3:2 (25:22, 24:26, 25:16, 22:25, 15:13) в третия си мач от потока. Така испанките записаха първи три точки, като заемат пета позиция във временното класиране.Гърция е последен без успех и с 1 точка в актива си.

Съперниците направиха оспорван и равностоен двубой. Драмата доведе до размяна на водачеството в геймове и равенството 2:2.

В тайбрека Гърция поведе с 4:0 и 8:3, но не успя да запази предимството си. Пасивът не сломи испанките, които направиха пълен обрат. Те изравниха при 8:8 и поведоха с 12:9. Това пречупи съперника и волейболистките на Испания затвориха мача след 120 минути игра.