Българският шампион Хебър приключи участието си в груповата фаза на Шампионската лига със загуба с 0:3 гейма от турския Халкбанк като гост. Това беше и последна среща на Хебър, който не успя през този сезон да запише победа в груповата фаза на Шампионската лига.

Първият гейм започна равностойно, но турците поведоха с разлика след 8-та точка - стигна се до 13:10, 19:15, а геймът беше взет от тима от Анкара с 25:22.

Във втората част Хебър поведе с 5:1, но Халкбанк изравни и дори поведе с 14:11. Хебър успя да изравни и до последно геймът вървеше точка за точка, но след 27:25 турците успяха да вземат и втората част.

В третия гейм Халкбанк поведе с 11:8, стигна се до 16:13, а геймът и мачът приключи след 25:19.

Така Хебър успя да запише две точки, но не и да запише победа, завършвайки на последното място в класирането в групата си.

Халкбанк си осигури класиране в елиминациите, а в другия мач по-късно днес полският Заверче и немския БР Волейс ще определят другият отбор, който ще играе в елиминациите на Шампионската лига.