Григор Димитров стартира с победа тенис турнира от сериите "Мастърс 1000" в Синсинати (САЩ) - 6:3, 6:4 над 16-ия в световната ранглиста Роберто Баутиста Агут от Испания.

Българинът, който е 21-ви в света, спечели първия си мач на турнир отвъд Океана за първи път този сезон. Той започна зашеметяващо и направи 9 уинъра само за първите 12 минути. Той проби още първия сервис гейм на испанеца и задържа аванса си до края на частта, в която завърши също впечатляващо - с 4 поредни аса от 0:15 на своето подаване.

Вторият сет вървеше гейм за гейм до 5:4 гейма за Баутиста Агут. Тогава заваля дъжд и мачът бе прекратен за близо час и половина. А след подновяването на играта Димитров не даде нито един гейм на съперника си и затвори сета с 6:4.

С това Григор постигна своята четвърта поредна победа над Баутиста Агут и общо 5-а в мачовете помежду им. За последно испанецът бе спечелил срещу българина през 2013 г., а въобще последната среща помежду им бе на "Мастърс" в Париж през 2018 г., когато Димитров победи със 7:6, 6:4.

Следващият съперник на Димитров ще е победителят от двубоя Александър Бублик (Каз) - Маркос Хирон (САЩ), които играят в момента.