Григор Димитров за първи път в своята кариера се класира за втория кръг на US Open след победата над американеца Райън Харисън с 6:2, 7:6 (4), 6:2. Шампионът при юношите от 2008 г. постигна първа победа за българския мъжки тенис в историята на Откритото първенство на САЩ.
       23-годишният Димитров постигна втора победа във втория си мач срещу 22-годишния Харисън. Двамата играха и в първия кръг на "Уимбълдън" през тази година, а впоследствие българинът достигна първия си полуфинал в Големия шлем – коментират от Dnevnik.bg
        Както и в първата им среща, Димитров доминираше почти през целия мач и стигна до успеха за 2.04 часа. Той спечели безпроблемно първия и втория сет, като имаше трудности само във втората част.
         Българският тенисист започна двубоя с два безупречни сервис гейма, след което постигна ранен пробив, за да поведе с 3:1. При 5:2 той за втори път спечели подаването на Харисън, с което сложи бързо край на първия сет.
     Във втората част американецът проби за 3:2, а след това затвърди предимството си. При 5:4 той сервираше за изравняването на сетовете, но допусна няколко непредизвикани грешки и Димитров върна пробива. На свой ред българинът имаше шанс да приключи сета при 6:5, но пропусна два сетбола и Харисън се добра до тайбрек. В него обаче осмият в световната ранглиста не допусна допълнителни усложнения и се възползва от третия сетбол.
        В третата част Димитров не даде шансове на своя съперник. Българинът реализира пробив още в пърия гейм, а в петия отново спечели подаването на Харисън. При 5:2 той получи възможност да сервира за мача и не пропусна да се възползва с беузпречен гейм.
         Димитров завърши мача с 37 печеливши удара срещу 25 на съперника и значително по-малко непредизвикани грешки - 19 срещу 37.
        Българинът показа много добро ниво при началния си удар - 85% спечелени точки след първи сервис и 66% при втори, а в същото време спечели доста точки при посрещане - 47 от 104 възможни. Той реализира пет пробива от 13 възможности и само веднъж от два шанса загуби подаването си.
       Във втория кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Карлос Берлок от Аржентина и Дуди Села от Израел.