Германия продължава да преследва място в челото на група В на Европейското първенство за жени в Пловдив, като записа трети успех. Бундестимът се наложи над Гърция с 3:0 (25:20, 25:17, 25:22) в четвъртия си мач в зала „Колодрума“.

С това волейболистките на Феликс Козловски се изкачиха на второ място във временното класиране с три победи, една загуба 8 точки. Позицията е преди втория мач от потока, в който България излиза срещу Чехия от 20:30 часа. Победа на националките ни ще доведе отново до разместване в таблицата и второ място за тима ни.

Германките не позволиха изненади от страна на гъркините. В първите два гейма те доминираха изцяло. И ги спечелиха с разлика. В третата част настъпи известно отпускане, като имаше равностойност до 22:22. В крайна сметка Бундестимът показа класата си и затвори мача с крайното 3:0.