Женският национален отбор на Полша продължава успешния си ход в група В на Европейското първенство в Пловдив. Дружина полска победи Испания с 3:0 (25:15, 25:15 , 25:8 ) в четвъртия си мач в зала „Колодрума“.

С това Полша е лидер в класирането на групата с четири чисти победи и пълен актив от 12 точки. Волейболистките на България, които в днешния ден почиваха са на втора позиция с две победи, една загуба и 7 точки. Победата на Чехия над Гърция с 3:0, пък изкачи тима на трето място в таблицата, с два успеха, две загуби и 6 точки.

Полша бе с една класа над съперника, като испанките нямаха никакви шансове за съпротива. Тимът приключи мача в своя полза за 60 минути игра, като позволи на Испания да запише само 38 точки за трите гейма.