Баскетболният Балкан отпадна на четвъртфиналите на ФИБА Къп. Българският отбор загуби от руският Парма Перм с 62:84 в "балона" в Ботевград. Преди това Парма отстрани на осминафиналите и другия български отбор в турнира Рилски спортист.

Руснаците имаха контрол над мача през цялото време. Те спечелиха първата част с 19:11, а втората завърши при 18:18. В третата четвърт Парма направи по-сериозна преднината си след 27:16, а последната завърши при 20:17 за гостите.

Балкан за първи път в своята история достигна до четвъртфиналите на европейски клубен турнир, а освен това стана и първият български отбор, който достига до четвъртфинали на турнира ФИБА Къп.

Сияни Чеймбърс стана най-резултатен за домакините с 15 точки, а 14 добавиха Дарко Балабан и Тауан Ейджи. Адас Юшкевичиус с 18 точки стана най-резултатен за победителите от Парма.

За финалната четворка в турнира се класираха още румънският Орадеа и полският Аргед Стал, които ще определят единият финалист, а руският Парма ще играе срещу победителя от двубоя между гръцкия Ираклис и еврейския Ирони Нес Зиона, които играят днес.