Шампионът Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия, след като победи с 3:1 като гост носителя на Купата Борусия Дортмунд.

В 40-та минута Байерн Мюнхен Серж Гнабри центрира в наказателното поле, а Левандовски засече с глава и откри резултата.

Байерн удвои в 49-та минута, когато Томас Мюлер успя да реализира на опразнената врата.

В 65-та минута Белингам подаде към Ройс, който страхотен гол от дъгата на наказателното поле намали до 1:2.

В 74-та минута Аканджи направи голяма грешка, при изнасянето, Толисо подложи крак и асистира на Левандовски, който беше категоричен.

Това беше първият трофей в кариерата на новия треньор на Байерн Мюнхен Нагелсман, който пое тима през това лято. Байерн Мюнхен спечели деветата си суперкупа в историята.