Академик постигна пета победа в контролите, след като победи Шумен със 70:63 в първи мач от турнира Черноморски игри във Варна.

Любопитно е, че това беше втора контрола между двата тима. Преди това в Шумен Академик отново победи в първата проверка между двата отбора.

Още в първата част се стигна до двуцифрена разлика в полза на Академик, но Шумен бързо навакса и направи обрат във втората. Почивката дойде при 27:26 за пловдивчани, а те изиграха страхотна трета четвърт, в която взеха солидна преднина.

Всичко вече бе ясно в началото на последната част, когато разликата мина 20 точки, и финалният щурм на Шумен този път не стигна за обрат.

Най-резултатен за Академик стана Томислав Минков с 16 точки, Тайлър Криймър добави 14, а с 12 се отчете Джъстин МакКол.

За Шумен Джъстин Кохаджа стана най-резултатен с 21 точки.

Пловдивчани победиха до момента Шумен на два пъти и веднъж Миньор. Спечелиха Купа Пловдив след успехи над Левски и ЦСКА. Единствената загуба в проверките е от Берое като гост с една точка.