Академик Пловдив беше на крачка от победата срещу Левски Лукойл в зала "Универсиада" в София. Тимът загуби с 69:70, а в края на двубоя Тони Гуджино пропусна да донесе победата на Академик.

Равностойно започна двубоя и първата четвърт завърши при 15:15. Академик спечели втората част с точка - 19:18.

Академик поведе с шест точки преди последната четвърт, след като спечелиха с 25:20 третата част.

В последната четвърт Левски победи със 17:10, а в последните секунди Академик бяха много близо до победата при резултат 70:69 при атака на Тони Гуджино топката не успя да влезе в коша на Левски и така пловдивчани загубиха.

Джахий Карсън стана най-резултатен с 12 точки за Академик, а по 11 добавиха Тони Гуджино, Васил Бачев и Обрад Томич.

За Левски най-резултатен стана Чавдар Костов с 18 точки.

Тимът ще гостува в Стара Загора на Берое в събота.