Академик изигра нов много силен мач срещу отбор от топ 3. След успеха срещу Балкан в неделя 48 часа по-късно пловдивчани се изправиха срещу Левски в София. Тимът загуби със 76:70, но изигра много силен мач в зала "Универсиада" в София.

Левски поведе в първата четвърт с 23:20. Втората беше спечелена от домакините с 15:12. Така на полувремето резултатът беше 38:32 за Академик.

В третата четвърт Академик водеше, но Левски успя да я спечели с точка - 23:22. Последната четвърт беше спечелена с 16:15 от Академик.

Най-резултатен за пловдивчани стана Дайшон Найт с 18 точки, Николай Николов завърши с 14, а Робъртс Фрейманис и Томислав Минков се отчетоха с осем.

За Левски най-резултатен станаха Марио Литъл и Джош Паркър с по 18 точки.

В понеделник Академик е домакин на Черно море Тича в поредна среща от редовния сезон в НБЛ.