Академик Бултекс 99 загуби като домакин на Берое с 86:95 /17:29, 25:15, 20:27, 24:24/ в българското дерби от Балканската лига в пловдивската зала Колодрума. Пловдивският тим бе равностоен до почивката, но след това допусна доста грешки, които бяха наказани от класния отбор на гостите, а 6-те тройки на Конър Франкамп още повече наклониха везните в полза на тима от Стара Загора. Двата отбора изиграха оспорван и интересен двубой.

Мачът започна равностойно, като почти всяка атака на двата отбора бе резултатна. Към края на първата четвърт Берое постепенно взе превес, а три тройки на Конър Франкамп вдигнаха разликата над 10 точки. През втората четвърт домакините заиграха много сърцато с влизането на Адриан Секулов и бързо започнаха да топят пасива. 2 минути преди почивката дори поведоха с точка, но в крайна сметка Берое взе 2 точки аванс на антракта.

Гостите се възползваха от няколко грешки на пловдивския тим в началото на третата четвърт и успяха отново да вдигнат разлика от над 10 точки. Тройка на Секулов със сирената обаче свали разликата на 9 точки преди последната решителна част. В нея авансът на Берое стигна до 17 точки, след което последва силен финален щурм на домакините, които свалиха пасива си до 4 точки 45 секунди преди края, благоадрение на Дайшон Найт и Секулов. За повече обаче нямаха сили и време.

Конър Франкамп бе над всички със своите 29 точки и 6 от 9 на тройката. Адонис Файлър добави 19 точки за победителите, Бачински записа 13 точки. Дайшон Найт вкара 23 точки за Академик Бултекс 99, Васил Бачев добави 17, Адриян Секулов – 16.