Пловдивчанката Диана Петкова се нареди на престижното шесто място в класическия спринт на 50 метра свободен стил на младежката олимпиада в Буенос Айрес. Възпитаничката на Ботко Трендафилов завърши втора в полуфинала с 25,53 сек, само на 10 стотни след победителката Юнксян Ван от Китай. На финала Диана финишира за 25,56 сек., на 42 стотни от шампионката Барбара Семанова от Чехия.

Българските млади състезатели спечелиха за един ден нови пет медала. Злато за пловдивчанина Кирил Киров в микс отбора на 10 м. въздушен пистолет и за Мария Делчева в отборния бадминтон, Адриан Андреев в тениса на двойки си осигури минимум сребро, с бронзови медали са Галя Шатова в щангите и Едмонд Назарян в борбата. Така, със златото на двойката ни акробати в мултигимнастическия тим от предишния ден, българските спортисти вече имат общо шест медала от олимпийските игри в Аржентина: 3 златни, един най-малко сребърен и два бронзови.