Първият отбор на Марица (Пловдив) спечели международния турнир по волейбол в гръцкия град Алмирос. Момичетата на Атанаска Никифорова победиха във финала Арго (Волос) с 3:0 (25:17, 25:13, 25:6) и станаха шампионки без загубен гейм.

В турнира маричанки участваха с два отбора – Марица 1 съставен от девойките младша възраст U17 (момичетата родени през или след 2002) и Марица 2 съставен от момичетата до 15 години (родени през или след 2004). Участие взеха и шест гръцки тима. Марица 1 се класира за финала по-рано днес след успех на полуфиналите срещу домакините от Алмирос (Алмирос) с 2:0 (25:15, 25:20).

Вторият отбор на Марица загуби на полуфиналите от Арго (Волос) с 0:2 (22:25, 20:25). В мача за третото място маричанки претърпяха поражение от домакина Алмирос (Алмирос) с 0:3 (20:25, 18:25, 15:25) и останаха на четвъртата позиция в крайното класиране.

За най-добър състезател в турнира (MVP) беше определена Мила Пашкулева от шампионките.