Отборът на Марица (Пловдив) за момичета, родени през или след 2006 година, ще играе на националните финали в Държавното първенство по волейбол до 13 години следващата седмица от 19 до 21 юни в НСБ Спортпалас, Варна. Маричанки попаднаха в група А заедно с отборите на Бдин-Вида (Видин), ЙЕБ Шумен 05 (Шумен), Казанлък Волей (Казанлък), Марек (Дупница), ЦПВК (София).

Всички участващи 18 отбора са разпределени в три групи от по 6 отбора. За Суперфинала се класират първите и вторите от всяка група. В него по система всеки срещу всеки и ще се определи шампиона и останалите медалисти в първенството. Суперфиналът ще се проведе от 22 до 24 юни отново в национална спортна база Спортпалас в курорта Златни пясъци край Варна. Момичетата на Кристина Якимова достигнаха до националните финали, след като спечелиха регион Тракия без загуба.