Локомотив загуби третата си контрола по време на подготовката за новия сезон. Вицешампионите претърпяха поражение от Берое с 1:2. Мачът се играе на стадиона в град Рила.

В 38-та минута атака от дясно завърши с подаване към Олджай Алиев и бившият голмайстор на Марица се разписа за 0:1.

В 59-та минута Локомотив успя да изравни. Георги Минчев беше съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Димитър Илиев превърна в гол - 1:1.

В 73-та минута бившият капитан на Локомотив Мартин Камбуров реализира за крайното 2:1 за Берое.

Следващата проверка на Локомотив ще бъде на 4 юли срещу Янтра.

Стартов състав на Локомотив: Илко Пиргов, Артур Крачун, Олексий Биков, Мартин Паскалев, Бирсент Карагарен, Конър Руан, Емил Янчев, Иван Арамазов, Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев