Локомотив не успя да победи при дебюта на новия старши треньор на тима Александър Томаш. "Смърфовете" направиха 0:0 при домакинството си на Арда.

Двубоят беше изгледан от националния селекционер Ясен Петров.

Във втората минута Лъчезар Котев от Арда засече с глава центриране от корнер, но Пиргов улови.

Арда успя да вкара гол в петата минута, след попадение на Тонислав Йорданов, който беше изведен добре в пеналта. След консултация с ВАР голът беше отменен заради засада.

В 9-та минута удар на Тета премина над вратата.

В 15-та минута Тонислав Йорданов опита да прехвърли Пиргов, но не успя.

В 25-та минута ВАР пак трябваше да се намесва. Илко Пиргов фаулира Тета извън наказателното поле и съдията Димо Димов му посочи директен червен картон. След консултация с ВАР обаче Димов промени решението си и отмени червения картон на вратаря на Локомотив.

Последваха два поредни удара на Светослав Ковачев, единият премина покрай вратата, а другият беше спасен от Пиргов.

В началото на втората част Преслав Боруков стреля, но неточно.

В 51-та минута Котев стреля, но Пиргов спаси.

В 59-та минута Пиргов улови удар на Христо Иванов.

В 66-та минута Тонислав Йорданов отправи хубав удар от фаул, но Пиргов спаси.

В 75-та минута Боруков опита да завърши атрактивно с ножичен удар, но прати топката над гредата.

Локомотив: Илко Пиргов, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Раян Бидунга, Йосип Томашевич, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Венсан Марсел (Лукас Салинас 63 мин.), Александър Василев, Димитър Илиев, Преслав Боруков (Иван Сулев 84 мин.),

Арда: Мартин Луков, Милен Желев, Петко Ганев, Алекс Петков, Давид Кики, Лъчезар Котев, Илия Юруков (Христо Иванов 56 мин.), Светослав Ковачев (Александър Георгиев 90 + 2 мин.), Иван Тилев (Румен Руменов 68 мин.), Ел Мами Тета (Иван Коконов 56 мин.), Тонислав Йорданов