Локомотив Пд продължава уверения си ход в шампионата и взе своето с 3:2 при гостуването си на Витоша Бистрица. Черно-белите бяха пълни господари на терена и заслужено се поздравиха с успеха - общо 7-ми през сезона. Така Локо се утвърди на третото място с 23 точки - на 4 след лидера Лудогорец, на 3 след Левски и на 4 пред четвъртия ЦСКА.

Още преди почивката Локо пропусна 2-3 ситуации за гол, но все пак успя да поведе в резултата. В 6-ата минута Первиз Умарбаев отправи страхотен удар, но вратарят на домакините Кристиян Кацарев изби. В 24-ата минута новият национал Бирсент Карагарен опита изстрел, който излезе в аут. В 33-ата падна и голът. Диниш Алмейда забоде топката с глава в мрежшата след страхотно центриране на Георги Илиев. Малко по-късно капитанът Димитър Илиев можеше да удвои. Той нахлу в наказателното поле, преодоля няколко играчи на Витоша и стреля, но ударът му излезе в аут.

След почивката превъзходството на Локо продължи и бе бързо материализирано. В 52-ата минута Георги Илиев отново доказа, че се намира отлична форма и вкара гол красавец за черно-белите. Той овладя една избита от защитник на Витоша топка, обърна се и с удар от въздуха прониза мрежата. Секунди по-късно младият Атанас Кабов върна интригата в мача, след като прониза мрежата със силен диагонален удар. В 66-та минута обаче Кабов повали Карагарен в пеналта и реферът отсъди дузпа за Локо, която капитанът димитър Илиев превърна в гол. Десетина минутеи преди края Езе сбърка и Григор Долапчиев излезе сам срещу Луков, но не успя да го преодолее и за втори път да върне интригата. Буквално в последната секунда Венци Бонев с глава след корнер отдясно оформи крайното 2:3.

ВИТОША - ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:3

0:1 Алмейда (33)

0:2 Г. Илиев (52)

1:2 Кабов (53)

1:3 Д. Илиев (66 д.)

2:3 Бонев (90)

Витоша (Бистрица): 33. Кацарев, 2. Гочев, 3. Зюмбулев, 5. Бонев, 6. Гьонов, 7. Кочилов, 10. Амзин, 14. Садула, 80. Котев, 93. Котев, 45. Долапчиев
Ст. треньор: Енгибар Енгибаров

Локомотив (Пловдив): 71. Луков, 5. Малембана, 61. Алмейда, 6. Езе, 20. Петрович, 50. Томашевич, 10. Умарбаев, 21. Г. Илиев, 9. Карагарен, 14. Д. Илиев, 12. Ожболт