Локомотив Пд стартира уверено защитата на Купата на България. Черно-белите се класираха за осминафиналите след класическа победа като гости на третодивизионния Балкан Ботевград с 3:0. Успехът е в памет на великия Аян Садъков. Клубната легенда днес трябваше да навърши 58 години, но си отиде преди 2 години, покосен от коварна болест. С победата играчите за втори път зарадваха за днешния му рожден ден и старши треньора Бруно Акрапович, който получи и друг подарък преди мача – картина на Стария град.

Локо бе с класи над съперника си и логично се поздрави с изразителен резултат. В 27-ата минута Динис Алмейда засече с глава центриране от фаул и откри резултата. Секунди по-късно завърналият се след дълго отсъствие поради контузия Мустафа Абдулахи намери перфектно в наказателното поле Ален Ожболт, който от близка дистанция не можа да порази мрежата.

В 37-та минута Илиев изведе Ален Ожболт, който технично финтира бранител в наказателното поле отляво и с хубав удар с левия крак не остави шанс на вратаря Дончев. Класиката подпечата капитанът Димитър Илиев в 62-та минута след подаване отдясно на Един Батич.

БАЛКАН - ЛОКОМОТИВ 0:3

0:1 Aлмейда (27)

0:2 Ожболт (37)

0:3 Д. Илиев (62)

БАЛКАН: Калин Дончев, Владислав Георгиев, Дейвид Йорданов, Емил Колев, Ивайло Цветанов, Здравко Атанасов, Кристиан Кръстев, Кристиян Ковачев, Любомир Караниколов, Николай Христозов, Петър Василев

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Денис Алмейда, Милош Петрович, Един Бахтич, Уирис Густаво, Момчил Цветанов, Мустафа Абдулахи, Димитър Илиев, Георги Илиев, Ален Ожболт