Локомотив Пд проведе поредната си наказателна акция в елитния ни футболен шампионат. Черно-белите отнесоха Етър като гости с 5:0 и продължават да имат най-резултатното нападение в efbet Лига. Отборът  на Бруно Акрапович за пореден път показа, че се движи в правилния коловоз и отново демонстрира класата си, която бе в пъти по-голяма от тази на домакините. Убедителната победа утвърди пловдивския тим в тройката на класирането, а с играта си отборът показа, че през този сезон спокойно може да се бори за медали.

Локо си свърши работата още до почивката с три безответни гола. Още в 4-тата минута Ален Ожболт получи пас от Димитър Илиев и стреля под плонжа на вратаря. Последва пропуск на Илиев. В 38-та минута обаче капитанът се реабилитира. Парвиз Умарбаев проби по левия фланг, подаде към Ален Ожболт, той отклони към свободния Димитър Илиев, който с удар от движение прати топката за втори път във вратата на Етър. В добавеното време на първата част пловдивчани получиха правото да изпълнят и дузпа. Димитър Илиев нахлу мощно в наказателното поле и бе съборен в гръб от Здравко Илиев. Главният съдия посочи бялата точка, потърпевшият реализира хладнокръвно.

През втората част превъзходството на черно-белите продължи. Малко след подновяването на играта Ожболт пропусна да вкара втори гол. В 71-та минута Стивън Езе вкара 4-ти гол за Локо с глава след центриране на Умарбаев от корнер. Малко по-късно резултатът можеше да стане 5:0, но Ожболт пропусна сам срещу вратаря, след като бе изведен от Димитър Илиев. Минута преди края Езе вкара второто си попадение в мача, след като засече центриране на Малембана.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:5

0:1 Ожболт (4)

0:3 Д. Илиев (38, 45 дузпа)

0:5 Езе (71, 89)

ЕТЪР: Христо Иванов, Александър Дюгеров, Здравко Илиев, Ивайло Димитров, Иван Иванов, Красимир Станоев, Крис Гади, Румен Руменов, Светослав Ковачев, Яни Пехливанов, Христофор Хубчев

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Стивън Езе, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт, Момчил Цветанов

Стадион: “Ивайло”, Велико Търново

Съдия: Петър Костадинов