Женският национален отбор по футбол загуби домакинството си на Турция с 0:2 в световна квалификация, която се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Преди началото на двубоя звездата на националките Симона Петкова получи наградата си за футболистка номер 1 на България от капитана на Локомотив Димитър Илиев.

Димитър Илиев награди най-добрата ни футболистка Симона ПетковаПеткова получи наградата преди България - Турция

В 5-та минута Лора Петрова стреля от дистанция, но вратарката на Турция улови.

В 34-та минута опасен удар на Ече Тюркоглу премина покрай вратата на туркините.

В 42-та минута туркините поведоха в резултата, Ече Тюркоглу се озова в наказателното поле напредна и не остави шансове на Роксана Шахънска с удар по тревата - 0:1.

В 81-та минута удар на Юлиана Александарова премина над вратата на туркините.

В 88-та минута Турция удвои преднината си, Ебру Топчу прехвърли вратарката на България Шахънска и реализира за 0:2.

Следващият мач на националките е на 12 април - гостуване на Португалия.

В класирането България е на последното място с 0 точки, а туркините са четвърти с 10 точки.

България: Роксана Шахънска, Николета Бойчева, Яница Иванова, Нора Димитрова, Лора Петрова, Димитра Иванова (Кристина Караиванова 78 мин.), Яна Йорданова (Юлиана Александрова 78 мин.), Ева Дюпуи (Яна Динева 56 мин.), Йоана Станкова (Вероника Гоцева 63 мин.), Симона Петкова (Полина Ръсина 56 мин.), Ивана Найденова

Турция: Селда Акзьог, Берна Йеничери, Ече Текмен (Умран Йозев 90 мин.), Арзу Карабулут (Бюсем Шекер 65 мин.), Емине Ешен, Ебру Топчу (Тугба Караташ 90 мин.), Бюргюл Садикоглу (Бусра Кюру 89 мин.), Кезбан Таг, Ече Тюркоглу, Ипек Кайа, Елиф Кескин