Ботев взе своето и победи като гост съименика си от Враца с 1:0 на стадиона в Монтана. Жълто-черните бяха по-добрият отбор през целия мач и можеха да запишат и по-изразителна победа. Те натиснаха още от самото начало и в рамките на една минута стражът на домакините Красимир Костов трябваше три пъти да спасява изстрели на Тодор Неделев и удар на Димитър Пиргов с глава. Малко след това Серкан Юсеин се освободи от опеката на защитник и потърси далечния ъгъл със силен фалцов удар, който намери външната страна на гредата. Към края на първото полувреме и домакините успяха да създадат ситуация пред вратата на Ботев Пд. Валери Божинов се освободи от Димитър Пиргов, завъртя се към вратата на Кайзер, но не успя да намери очертанията.

Канарчетата започнаха силно и второто полувреме и в 47-та минута Пиргов тресна гредата. 5 минути по-късно Густаво Афонсо стреля силно, но Костов спаси и предотврати сигурен гол. В 61-та минута, секунди след влизането си в игра златната резерва Стивън Петков се извиси и красиво с глава засече топката в мрежата след центриране на Тодор Неделев от корнер. В 79-та минута голмайсторът стреля, но Костов отново се намеси. В 83-ата минута Лъчезар Балтанов бе намерен в наказателното поле, а капитанът на "жълто-черните" пое, завъртя се умело и шутира, но стражът на домакините изби в ъглов удар.

БОТЕВ (ВРАЦА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1

0:1 Стивън Петков (61)

Ботев (Враца): Красимир Костов, Андреас Васев, Атанас Фиданин, Валери Божинов, Венцислав Керчев, Даниел Гаджев, Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Йордан Апостолов, Костадин Гаджалов, Петър Атанасов

Ботев (Пловдив): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо, Антонио Вутов

Стадион: "Огоста", Монтана

Съдия: Станимир Тренчев