Ботев изигра поредния си слаб мач и загуби като домакин на Славия с 0:1. Гостите играха с 10 души цяло второ полувреме, но и това не бе достатъчно за канарчетата. Те отново показаха, че са много долач от истината и трудно ще излязат от дълбоката криза, в която се намират. В играта на жълто-черните липсваха всякакво желание, свежест, бързина, изненада и борбеност, а облаците над старши треньора Жеко Петрович се сгъстяват все повече и повече. Под негово ръководство Ботев има само две победи в първенството до момента. В края на първото полувреме реферите отмениха гол на Ботев, а такъв имаше. Този факт обаче няма как да бъде оправдание за безличното представяне на канарчетата. Съвсем естествено феновете на пловдивския тим призоваха за оставки.

Противно на очакванията Славия започна по-активно и по-агресивно. Белите атакуваха постоянно и пресираха жълто-черните, които трудно организираха някаква игра. До средата на първото полувреме обаче нямаше нито едно чисто положение или точен удар пред една от двете врати. В 25-та минута Славия логично поведе. Вратарят на Ботев Янков Георгиев излезе и изби лошо центриране отдясно, топката попадна право в Шоколаров, който с точен шут я насочи в опразнената врата. Чак след гола футболистите на Ботев се сетиха, че отсреща има врата, която трпябва да нападат. Лазар Марин пропусна от добра позиция, след като получи една топка в пеналта, но ударът му бе избит от вратаря на Славия Георги Георгиев. При последвалия корнер отдясно Кристиян Димитров се извиси и засече с глава, а вратарят хвана топката до гредата. Съдията Никола Попов не зачете гол, но на повторенията се видя, че коженото кълбо е преминало голлинията. Малко след това Велковски от белите бе изгонен за втори жълт картон. Последва далечен шут на Неделев, уловен от вратаря.

След почивката канаретата продължиха да търсят гола, но отново показаха, че имат огромни проблеми в атака, дори срещу 10 души. В 53-та минута домакините пропуснаха страхотен шанс да изравнят. Марко Перван получи хубав пас от капитана Тодор Неделев, излъга Милен Гамаков и стреля от няколко метра, но прати топката над вратата на Георгиев. В 75-та минута пък Славия можеше да вкара втори гол, но вратарят на Ботев Янко Геогиев парира удар на Раослав Кирилов. В 83-ата минута домакините пропуснаха още едно положение. Тодор Неделев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, Фернандо Виана стреля с глава, но над вратата.

БОТЕВ ПД - СЛАВИЯ 0:1

0:1 Шоколаров (25)

БОТЕВ (Пд): Янко Георгиев, Джонатан, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Марко Перван, Тодор Неделев, Александър Тонев, Станислав Шопов, Фернандо Виана

СЛАВИЯ: Георги Георгиев, Христо Попадийн, Емил Виячки, Димитър Велковски, Милен Гамаков, Славчо Шоколаров, Емил Стоев, Венцислав Бенгюзов, Янис Карабельов, Галин Иванов, Цветелин Чунчуков