Дублиращият отбор на Ботев дебютира във Втора лига с домакинство равенство срещу Литекс - 1:1.

Гостите откриха още в деветата минута с гол на Денислав Станчев, който стреля от близка дистанция и топката мина под плонжа на вратаря Славков.

В 84-та минута Ботев стигна до равенството, когато влезлият през втората част Никола Гелин се пребори между няколко бранителя, а друга резерва Иво Казаков успя да засече топката с шпагат и я прати във вратата на Литекс за крайното 1:1.

В петък Ботев 2 гостува на Добруджа в Добрич.

Ботев 2: Християн Славков, Димитър Балинов, Атанас Чернев, Марио Младеновски, Венцислав Богданов, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Бисер Бонев, Кристиан Добрев, Юсеин Касов, Иван Василев

Литекс: Илия Шаламанов, Александър Бучков, Иван Иванов, Галин Минков, Пламен Николов, Петър Чалъков, Никола Георгиев, Денислав Станчев, Марк-Емилио Папазов, Илиян Капитанов, Стефан Неделчев