Ботев загуби с 0:3 от шампиона Лудогорец като гост. Това беше първа загуба за пловдивчани през 2022-а година в официален мач. Голмайстори за Лудогорец станаха Текпетей, Вердон и Каули. Лошите новини за Ботев бяха и контузиите на основни играчи като Антоан Бароан и Джеймс Етоо.

В 10-та минута Лудогорец откри, след като Бърнард Текпетей навлезе в наказателното поле и с много хубав и силен удар не остави никакви шансове на Аргилашки - 1:0.

В 12-та минута Неделев стреля от фаул, но Падт внимаваше и боксира удара на капитана на пловдивчани.

В 19-та минута Каули центрира в наказателното поле, а Игор Пластун продължи с глава към Оливие Вердон, който засече с глава и удвои - 2:0.

В 28-та минута удар на Бароан беше спасен от Падт.

В 30-та минута Матиас Тисера уцели греда за Лудогорец.

В 55-та минута удар с глава на Бароан беше избит в корнер от Падт.

В 57-та минута шампионите вкараха и трети гол. Каули се откъсна, а Аргилашки излезе да го спре, но бразилецът го изпревари напред и на опразнената врата оформи крайното - 3:0.

Малко по-късно Току стреля, но над вратата.

В 81-та минута стреля с глава, но ударът му премина покрай вратата.

Със загубата Ботев остава трети с 43 точки, но може да бъде изпреварен утре от Черно море, ако варненци победят Ботев Враца във Варна. Лудогорец е лидер с 61 точки и почти сигурно отново ще е шампион.

Ботев е домакин на Локомотив София следващата неделя в последен мач от редовния сезон в елита.

Лудогорец: Серджио Падт, Сисиньо, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков, Клод Гонсалвес, Мануел Шоу, Бернард Текпетей, Каули, Матиас Тисера, Рик

Ботев: Георги Аргилашки, Роберто Пунчец, Самюел Супрайон, Виктор Генев, Джеймс Етоо, Дилан Мертенс, Реда Рабей, Мохамед Брахими, Емануел Току, Тодор Неделев, Антоан Бароан