Ботев записа изключително важна победа в битката за третото място, след като победи у дома Черно море с 1:0 в първа среща от първата шестица. Единственото попадение реализира Мохамед Брахими в 29-та минута.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на фена на Ботев Атанас Пулев.

В 16-та минута Ботев трябваше да извърши принудителна смяна, след като Антоан Бароан не успя да продължи срещата, а на негово място влезе Мохамед Брахими.

В 29-та минута Ботев откри резултата, след като Неделев изведе чудесно Брахими, който нахлу в наказателното поле и откри резултата за "канарчетата" - 1:0.

В 37-та минута удар на Вилела премина над вратата.

В края на първата част Курьор имаше възможност, но би покрай вратата.

В 65-та минута Аргилашки боксира центрирана топка в наказателното поле и топката отиде към Бенша, който опита със задна ножица да вкара, но топката премина над вратата.

В 70-та минута удар на Неделев в наказателното поле беше избит в корнер от Дюлгеров.

В 83-та минута удар на Пабло Гарсия от дистанция мина опасно покрай вратата на Аргилашки.

В 86-та минута удар на Димов беше ловен от Аргилашки.

В 88-та минута последва удар в аут на Пабло Алварес.

В 90-та минута удар с глава на Курьор беше спасен от Аргилашки.

В последните секунди от добавеното време Курьор засече с глава центриране от корнер, но над вратата.

В класирането Ботев е трети с 49 точки и дръпна с четири точки на Черно море, който остана с 45.

Следващата седмица Ботев почива, а следващият двубой на отбора ще е на 30 април - гостуване на Левски.

Ботев: Георги Аргилашки, Джеймс Етоо, Роберто Пунчец, Самюел Супрайон, Виктор Генев, Реда Рабей, Дилан Мертенс, Емануел Току (Джак Лейн  90 + 2  мин.), Тодор Неделев (Димитър Тонев  90 + 2  мин.), Па Конате, Антоан Бароан (Мохамед Брахими 16 мин. (Николай Минков 90 + 2  мин.)

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Пабло Алварес, Даниел Димов, Велислав Василев (Николай Златев 62 мин.), Матиас Курьор, Стефан Велев (Мезир Сула 74 мин.), Родриго Вилела (Захария Бенша 46 мин.)