Ботев се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България, след като спечели с 2:1 като гост на третодивизионния Миньор. Победата дойде трудно за канарчетата, които в този мач играха с червени екипи, и отново не убедиха с играта си. В герой на мача се превърна Фернандо Виана, който вкара двете попадения за пловдивския тим в началото и в края на срещата. В 9-тата минута бразилският нападател се възползва от груба грешка на вратаря на Миньор Алекс Георгиев и хладнокръвно реализира. Домакините обаче бързо върнаха гола. В 12-ата минута Калоян Йосифов изравни за Миньор. До края на първото полувреме стражът на Ботев Янко Георгиев спаси удари на Славчев и Гогов, а Ботев така и не създаде ново положение за гол.

Канарчетата трудно създаваха ситуации и след почивката. В 67-та минута Тодор Неделев разтресе напречната греда с шут от пряк свободен удар. В 82-та той центрира от корнер и Фернандо Виана отбеляза втория си гол в мача, с който донесе победата на жълто-черните.

Миньор Перник - Ботев 1:2

0:1 Фернандо Виана (9)

1:1 Калоян Йосифов (11)

Миньор Перник: Алекс Георгиев, Димитър Савов, Виктор Райчев, Антон Киров, Антон Славчев, Любомир Христов, Веселин Васев, Кристиян Слишков, Даниел Гогов, Томислав Павлов, Калоян Йосифов

Ботев Пд: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Филип ван Арнем, Марко Перван, Станислав Шопов, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Фернандо Виана