Жълт код за опасно високи температури е обявен днес за Пловдивска област. Очаква се слънчево и горещо време, като максималните температури в повечето населени места в областта ще бъдат между 34° и 37°С.

В Пловдив също се очакват температури до 37°С. Същите стойности са прогнозирани за Карлово, Хисаря, Калояново, Асеновград, Садово, Брезово, Родопи, Съединение, Марица, Лъки, Раковски, Първомай, Сопот, Куклен, Стамболийски, Перущица и Кричим.

Минималните температури в областта ще бъдат около 18°С. Валежи не се очакват.

През деня ще преобладава слънчево време. Ще духа слаб вятър от изток, а в западните райони – до умерен от северозапад. НИМХ е издал оранжев код за опасно високи температури в пет области – Видин, Монтана, Враца, Плевен и Благоевград.

Заради високите температури е препоръчително хората да избягват продължителното излагане на слънце в най-горещите часове на деня, да приемат достатъчно течности и да бъдат особено внимателни при физическо натоварване.

В планините също ще бъде предимно слънчево. Следобед ще се развива купеста облачност над масивите в Западна България, където на отделни места е възможен краткотраен дъжд.

Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 30°С, а на 2000 метра – около 21°С.

По Черноморието времето ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове ще има ниска облачност и намалена видимост, които постепенно ще се подобрят.

Максималните температури по крайбрежието ще бъдат между 26° и 29°С. Температурата на морската вода е 24°-25°С, а вълнението на морето ще бъде около 3 бала.