Закичването с мартеници, символ на доброто начало, живота и светлината, е една от най-обичаните български традиции. Тази година район „Западен“ отбеляза празника с различни инициативи. Една от тях беше „Първомартенска дреха за дърво“. В нея се включиха деца от детските градини „Росица“, „Светла“, „Елица“, „Дружба” и др., като украсиха с много естетика и любов дървета в парковете, създавайки едно хубаво празнично настроение.
Баба Марта посети кметството и пожела на всички много здраве и късмет, а зам.-кметът Елена Георгиева закичи с мартеници своите съграждани.
„Честит 1-ви март! Бъдете румени и засмени, озарени от радост и вярата в доброто!“ – това послание отправи Тони Стойчева, кмет на район „Западен“ и сподели, че празникът не само сплотява хората, но им вдъхва и повече надежда.
Баба Марта посети кметството и пожела на всички много здраве и късмет, а зам.-кметът Елена Георгиева закичи с мартеници своите съграждани.
„Честит 1-ви март! Бъдете румени и засмени, озарени от радост и вярата в доброто!“ – това послание отправи Тони Стойчева, кмет на район „Западен“ и сподели, че празникът не само сплотява хората, но им вдъхва и повече надежда.
.png)
.png)

Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Нова сглобка? Кадър на ГЕРБ оглавява НАП в Пловдив
24.06.26 13:22
3713
Земетресение от 4,9 е регистрирано край Турция
24.06.26 13:18
478
Акценти
Виж всички
Онлайн бутик "Каталина София" - какво поръчваш и какво идва?
23.06.26 20:00
5448
Лято, вируси и деца: Кога температурата е повод за тревога
24.06.26 09:00
2711