Разследването все още не е установило къде са отишли задигнатите над милион лева от варненската банкерка Невена Йорданова. Бащата на две деца с осанка на сумист и тегло от поне 140 килограма Сергей Михайлов, който се оказа неин виртуален любовник, твърди че е получил само 15 бона. Той  е лъгал, че се казва Михаил, не признал и че си има приятелка. 

Според наблюдаващия прокурор по делото Светлана Данева Михайлов твърдял при разпитите, че самата варненка му е предложила да му изпрати сумата, с която да му помогне да реши част от финансовите си проблеми с лихвари.

Успоредно с това стана ясно, че от имот в село Мокреш, Монтанско, полицията е иззела 30 000 лева, за които има съмнение, че са изпратени от банкерката.

В обясненията си онлайн приятелят ѝ е казал, че парите са на баща му, като това тепърва предстои да бъде изяснено дали е така. Към момента сумата е приета за веществено доказателство.

"Делото е едва на няколко дни, но и трето лице ще бъде обследвано. Вече има предприети процесуално следствени действие спрямо него и близките му. Спрямо събраните доказателства ще преценим дали да го привличаме като обвиняем и в какво качество", посочи тя, без да назове кой е той и каква е ролята му в схемата.

"Към момента това, което знаем от банката, е, че обвиняемата е ощетила 19 клиенти, като сумата може и да набъбне, защото се извършва вътрешна проверка в банката", допълни Данева.

От представена в съда справка от банката пък бе уточнено, че 19 вложители са били ощетени, като точната сума е 1,22 млн. лева.

Сумите са били теглени в продължение на 3 години, като разследващите органи нямат данни къде са в момента откраднатите средства и дали действително сумите са пращани по куриер към виртуалния ѝ приятел.

"Не мога да си представя как един милион лева са били изпратени по куриер в пликове, пишейки на тях документи", каза още прокурорката.

Светлана Данева допълни, че самопризнанията, които обвиняемата е направила, не са необходими на прокуратурата, защото има достатъчно доказателства за извършеното от нея деяние.

"Такава голяма сума, има още по-голяма вероятност да е скрита някъде другаде", каза още тя.

В съдебната зала бе препоръчано на обвинената да ѝ бъде извършено съдебно-психиатрична епикриза. За престъплението, в което е обвинена Невена Йорданова, може да получи присъда от 10 до 20 години затвор, конфискация на имущество и забрана за упражняване на определени професии.

Адвокатът на Невена Йорданова заяви, че клиентката му е съдействала на разследващите органи и е била въведена в заблуждение, да изпраща парите на второ лице. Освен това стана ясно, че родителите на варненката са със здравословни проблеми.

Предвид това бе поискана мярка за неотклонение "домашен арест". Пред съда обвиняемата заяви, че съжалява за извършеното деяние и също помоли да бъде пусната от килията.

Окръжните магистрати приеха обаче аргументите на прокуратурата, че има обосновано подозрение, че Невена Йорданова е извършила длъжностното присвояване в особено големи размери, представляващо особено тежък случай, както и че има опасност, ако е на свобода, тя да се укрие и да извърши друго престъпление.

Определението на съда за оставането й в ареста подлежи на обжалване пред Апелативния съд.