
Церемонията по закриването на Европейска-столица на културата ще струва 50 000 лв. Събитието е на 12 януари от 19 часа в Дома на културата „Борис Христов”, а домакин и организатор ще бъде Държавна опера-Пловдив. Както Plovdiv Time разказа, „Четирите годишни времена“, четири мултимедии за четирите сезона, през които премина Европейска столица на културата, четирите платформи на програмата „Сливане“, „Трансформиране“, „Възраждане“, „Релаксиране“ ще обединят церемонията.
Режисьор на спектакъла, на който Пловдив ще предаде щафетата на следващата Европейска столица на културата, е Нина Найденова.
Все още официално няма обявени имена на артисти, които ще се включат в спектакъла. Ясно е обаче, че поради ограничените места в залата ще има лайв стрийминг през няколко платформи.
На закриващия спектакъл Пловив ще предаде щафетата на следващата Европейска столица на културата за 2020 г. Догодина мащабната инициатива ще се проведе в Голуей (Ирландия) и Риека (Хърватия).
Още от категорията
Виж всички
Археолози откриха над 250 бронзови монети при проучване на терен от античния Филипопол


Акценти
Виж всички


Труп на мъж откриха на улица в Столипиново


Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста



