Само за ден при съвместна акция на криминалисти от ОДМВР-Благоевград и колегите им от ГДБОП е открит и унищожен близо тон канабис. Съвместните действия по линия на противодействие на производството, държането и разпространението на наркотични вещества са проведени на територията, обслужвана от РУ-Сандански.
В хода на акцията полицейските служители локализирали два мащабни терена с канабисови насаждения.
Около 244 наркорастения с общо тегло около 816 килограма били засадени в обособени терени в землището на с. Дебрен, а други 50 растения с общо тегло около 83 килограма били открити на обезлесена площ в землището на с. Голям Цалим.
Общият брой на откритите растения е 294, а общото им тегло е около 900 килограма. По случаите са образувани досъдебни производства.
Действията по разследването продължават.
Още от категорията
Виж всички
Арестуваха пиян шофьор край Пловдив, иззеха колата му
Задържаха трима за кражба на люцерна и сено край Раковски
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.