
Не само че не се притеснявам от проверки, но и съм горд с постигнатото. Това заяви пред БНТ енергийният министър Росен Христов.
Виждам работа в парламента, която е свързана с борба с президента, а не това, за което ги е пратил народът, заяви Христов и призова депутатите да работят повече по законопроектите, свързани с Плана за възстановяване и устойчивост. По думите му служебното правителство си е свършило работата по темата.
Христов очаква да бъде сформирано по-скоро редовно правителство.
"Нужни са ни дългосрочни перспективи, за да можем да осъществим промените през следващите години", заяви Христов.
Според него при първото служебно правителтсво фокусът е бил да бъде извадена държавата от енергийната криза и да бъде отстранена зависимостта от Русия, а при второто - дълбока евроатланическа интеграция с лидерска роля.
Христов отчете като заслуга на служебното правителство свалянето на цените на горивата на "Лукойл".
"Накарахме "Лукойл" да си плаща данъците в България, подписахме няколко знакови международни споразумения за инфраструктура, така че да сме осигурени за дългосрочен период. Второто настоящо служебно правителство сключи дългосрочни договори с водещи производители и доставчици на газ, директни, без посредници, изцяло неруски газ", заяви Христов.
Акценти


Картите са раздадени – 18 се борят за кмет на Пловдив



Федерацията по плуване спря правата на Антъни Иванов




Темите на Traffic News

Гледайте Марица, мислете за Царево и Каравелово

Това са героите с хеликоптери у нас
