Внушителна група поддръжници на Иван Гешев изненадаха събралите се около 50 протестиращи срещу избора му за главен прокурор. Заради започващия в 10 часа пленум на Висшия съдебен съвет, който трябва да гласува кой да наследи Сотир Цацаров като обвинител №1, около сградата на съдебните кадровици има истински митинг.
Внушителна група с плакати "Иван Гешев -достойният прокурор" и "Гешев-шерифът на народа" заглушиха доста по-рехавия протест. Целият район около сградата на улица "Княз Борис I" е отцепен от жандармерия.
Заради стълпотворението движението по улицата беше спряно. Между двете агитки има напрежение, разменят се остри реплики, но полицията засега ги разделя и не допуска ексцесии. Групата протестиращи недоволстват, че не ги допускат пред сградата на ВСС, където са се настанили поддръжниците на кандидата за нов главен прокурор. Малко след това те поеха към Орлов мост с намерение да се опитат да го блокират.
Очаквайте подробности!













Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Последици от свлачището в Пампорово: Икономиката в района пред сериозни затруднения
03.05.26 20:30
1037
Почина журналистът Красимир Лаков
03.05.26 19:30
920
Акценти
Виж всички
Леко напрежение на шествието на бултрасите ВИДЕО
03.05.26 14:40
7394
Жени с ендометриоза ще имат достъп до ново лечение
03.05.26 11:30
5117