Бразилия откри нов щам на коронавирус в Сао Пауло. Този щам е подобен на южноафриканския щам B.1.351, пише Ройтерс.
Новината е съобщена от Димас Ковас, президент на държавния биомедицински институт, според агенцията.
Опасният щам P.1 вече циркулира в Бразилия, което може да причини реинфекция при хора, които вече са претърпели байпас на коронарна артерия.
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
САЩ удари Иран след атака в Ормузкия проток
27.06.26 08:44
874
Малък самолет се заби в най-високата сграда в Пекин
26.06.26 21:14
1305