Мъжкият национален отбор по волейбол загуби тежко с 0:3 от Словения в четвъртия си мач в група В на Евроволей 2021. С тази загуба националите загубиха шанс за първите две места и утре ще се бори за третото място.

Националите нямаха никакъв шанс срещу европейския вицешампион и след 25:18, 25:19 и 25:20 загубиха двубоя.

Цветан Соколов е най-резултатен за България с 12 точки, а Тодор Скримов добави 9.

Клемен Чебул реализира 15 точки и стана най-резултатен за Словения.

Националите ще търсят в четвъртък задължителна победа срещу Беларус, за да си осигури третото място в крайното класиране.

За осминафиналите се класират първите четири тима в класирането.

В класирането Италия и Словения са с по 9 точки, а България е на третото място с 5, следва Чехия с 4, петото място е за Беларус с 3 точки, а на последното без спечелена точка е Черна гора.