Първенецът на България Хебър (Пазарджик) победи като домакин испанския Гуагуас (Лас Палмас) с 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) и успех в "Златния гейм" с 15:13, в мач-реванш от първи квалификационен кръг на Шампионската лига.

Успехът доведе до "Златен гейм", който се игра на български терен в зала "Васил Левски в Пазарджик".

Следващият съперник на хебърци е Шахтьор (Солигорск) от Беларус.

Несъмнено  Хебър беше по-добрият отбор и имаше по-солидни аргументи почти във всички компоненти на играта. В атака българите имаха почти 70 процента успеваемост, а посрещането и защитата също се представиха великолепно.

Най-резултатни за отбора на Хебър бяха Брадли Гънтър и Якопо Масари, реализирали по 19 точки за Хебър. Тодор Алексиев добави 17 точки, а Николай Къртев остана с 12 точки .

За испанците първенец беше Йосвани Ернандес с 28 точки.

Гуагуас спечели първата среща с категоричното 3:0 гейма и за пазарджиклии беше задължително да бият с 3:0 или 3:1, за да се доберат до т.нар „златен гейм” и чрез него да преодолеят съперника.

Италианският старши треньор на Хебър Камило Плачи не беше в залата, заради здравословни проблеми.