Безобразно слаб ЦСКА загуби с 0:2 при гостуването на Локомотив София в квартал „Надежда“ и запази статуквото на върха при подновяването на „А“ група.

ЦСКА остава лидер в таблицата с 44 точки, 3 повече от втория Лудогорец, който вчера също загуби – 0:1 от Литекс.

Ритане, кюскане, нерви, разоран терен, 2 червени и 12! Жълти картона видяха близо 6000 зрители на развалината, наречена стадион в квартал „Надежда”.

ЦСКА завърши мача с 9 души след червени картони на Луис Соарес и Апостол Попов, което до голяма степен улесни играчите на Локомотив.

Решителен принос за успеха на „железничарите“ има бившият играч на ЦСКА Емил Гъргоров, който се завърна в родния си отбор Локомотив и асистира за ключовия първи гол.

Луис Соарес остави ЦСКА с 10 души в 40-а минута след удар без топка и това безсили и без това яловия ЦСКА.

Емил Гъргоров се появи на терена през второто полувреме и в 53-а минута качи топката на главата на Преслав Йорданов, който я прати в мрежата – 1:0.

В средата на полувремето фенове на ЦСКА едва не нахлуха на терена, недоволни от съдийски отсъждания. „Червената“ агитка
счупи огражданията, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

Интригата в мача приключи в 80-а минута, когато Апостол Попов бе изгонен заради втори жълт картон и остави ЦСКА с 9
души.

Две минути по-късно Владислав Романов с удар отблизо реши всичко – 2:0 за Локомотив.