Академик записа трета поредна победа във всички турнири, след като победи като гост Ямбол в зала "Диана". Пловдивчани се наложиха с 93:72.

Академик стартира по-добре мача и спечели първата четвърт с 20:15, а втората беше спечелена с точка от момчетата на Йордан Янков - 21:20. Така на полувремето резултатът беше 41:35.

Доста оспорвана беше третата част, която завърши при 25:26.

Пловдивчани изиграха много силна последна четвърт, в която спечелиха с 26:11 и направиха разликата в двубоя доста голяма. Така Академик спечели с 93:72 и след успехите над Черно море в НБЛ и Ибър в Балканската лига записа трета поредна победа във всички турнири.

За Академик най-резултатен стана Робърт Фрейманис с 25 точки, Васил Бачев също изигра много силен мач, записвайки 23 точки, от които седем тройки. Капитанът Тони Гуджино добави 16 точки.

За домакините от Ямбол с най-много точки завърши Джереми Пейдж с 26 точки

На 15 декември Академик ще приеме Ирони Нахария в Балканската лига, а на 18 декември е следващият мач от НБЛ - домакинство на Рилски спортист.