Националният отбор на България бе разбит и буквални унижен от аутсайдера Литва в шести мач от световните квалификаци в група “С” на Зона Европа.

Домакините победиха само с 3:1 родните национали, които изиграха най-слабия си мач от много дълго време и напълно заслужено записаха срамна загуба.

Кирил Десподов бе точен за “лъвовете” в 64-ата минута след пряк свободен удар за 1:1, след като Юстас Ласицкас (19) бе дал преднина на Литва. Федор Черних (82, 84) с два гола нокаутира трагичната България в края.

Националите си позволиха лукса да изпуснат дузпа при 0:0 чрез Димитър Илиев. Това стана в 14-ата минута, а ударът бе спасен от вратаря Шеткус. Освен трите гола Климавичюс нацели гредата, а още няколко възможности бяха пропилени от състава на Валдас Иванаускас, който имаше девет поредни загуби през тази година. Освен това допусна 25 гола, а в квалификациите имаше едва едно попадение. Днес Мартин Луков пък трябваше три пъти да вади топката от мрежата си, но с оглед на играта трябва да се чувства щастлив, че не го направи повече пъти.