Андреас Сепи си осигури място в основната схема на Sofia Open за пети път в кариерата си. Това стана факт, след като 37-годишният италианец победи в решаващия квалификационен кръг българина Александър Донски. В отделните части Сепи се наложи с 6:3, 6:2 след 55 минути игра.

Първият сет се реши с един единствен пробив, дело на Сепи в шестия гейм за преднина 4:2. Впоследствие италианецът затвори частта с 6:3 след 21 минути игра.

При 1:1 гейма във втория сет Сепи отново стигна до точка за пробив, която реализира след двойна грешка на Донски. Малко по-късно Сепи проби за втори път и поведе с 4:1, след което до края на срещата нямаше проблем да затвори мача и да затвърди мястото си в основната схема на Sofia Open 2021.

Най-доброто представяне на Сепи в „Арена Армеец“ е достигането до четвъртфиналите в дебютното издание на Sofia Open през 2016 г. Италианецът, бивш №18 в световната ранглиста, пропусна само миналогодишното издание на АТП 250 турнира в София.