Втора загуба в европейските клубни турнира записа Рилски спортист. Вицешампионът на България отстъпи при гостуването си на полския Трефъл Сопот с 90:81 след слаба първа четвърт (9:24).

До почивката играчите, водени от Людмил Хаджисотиров промениха изцяло представянето си началото и след страхотни изяви на Павлин Иванов и американеца Ей Джей Хес намалиха изоставането си до почивката на само 4 точки - 39:43.

След паузата двата тима излязоха на паркета в зала „Ерго Арена“ пределно концентрирани, като до края на четвъртината нито един от тях не успя да реализира серия от няколко безответни атаки и частта завърши наравно- 21:21, а разликата от 4 точки се запази и след 30 минути игра.

Още в началото на последната част домакините демонстрираха волята си за победа в мача и след 2 безответни атаки успяха да увеличат актива си до 9 точки. Последва размяна на кошове от страна на двата тима, но и след нея полският тим продължаваше да води с комфортна преднина, която се движеше предимно между 6-9 точки. Две минути преди края самоковци отново успяха да намалят пасива си на 4 точки, но силите им не стигнаха за обрат.

За Рилски спортист отличен двубой изиграха Ей Джей Хес и Павлин Иванов, които отбелязаха по 15 точки. Алекс Симеонов и Трей Портър също продължиха с добрите си игри и завършиха съответно с 12 и 10 точки, а по 9 вкараха Брендън Браун и Деян Карамфилов.