Страхотен обрат от 22 точки донесе победа на Рилски спортист в Израел. Самоковци спечелиха гостуването си на Апоел Ейлат с 86:83 след 54:35 на почивката.

Играчите на Людмил Хаджисотиров обаче бяха великолепни през второто полувреме и направиха пълен обрат, какъвто рядко сме виждали от български отбор в европейските клубни турнири. Тимът от Самоков направи серия от 14-0 в последните минути на мача.

Алекс Симеонов записа страхотен дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби, 18 добави Трей Портър, 14 - Златин Георгиев.

Така тимът се завърна в борбата за елиминациите, след като загуби първите си две срещи, но постигна две поредни победи и е втори с шест точки.

На 10 ноември Рилски спортист ще е домакин на Трефъл Сопот в пета среща от груповата фаза на турнира.