Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал в многобоя на Гран При (Марбея, Испания), съобщиха от БФХГ.

Ето съобщението, публикувано от Федерацията по художествена гимнастика:

"Българският ансамбъл в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечелиха златен медал в многобоя на Гран При (Марбея, Испания).
Олимпийските шампионки от Токио получиха за изпълнението си на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки оценка от 47.850, като играха страхотно, а съчетанието им е допълнително усложнено преди Световното първенство в Япония.
В съчетанието си с 5 топки нашите момичета получиха рекордната оценка от 50.650т. и така със сбор от 98.500 спечелиха шампионската титла в многобоя!
Втори е отборът на Беларус със сбор от 94.550т, а бронзовите медали спечели отборът на домакините от Испания със сбор от 83.100.
Четвърти е ансамбълът на САЩ със сбор 75.050т.
Ансамблите, които взеха участие бяха само 4, толкова имаше и на челандж купата в Клуж-Напока.
Това обаче не попречи на нашите да играят страхотно и да получат рекордно висока оценка в историята на нашия спорт!
Поздравления, момичета! Бяхте невероятни, както винаги.
Поздравления за старши-треньора Весела Димитрова, за нейния помощник Михаела Маевска!
Поздравления за съдията от България на това състезание Даниела Велчева, която съдийстваше за трудност.
Поздравления за Деспа Кателиева - директор на националните отбори, за д-р Елица Луканова - хореограф на отбора, за Елица Павликенова - танцов педагог на ансамбъла, за кинезитерапевта Георги Ряхов.
И специално - честит още един златен медал за България на президента на БФХГ Илиана Раева - всички състезателки и треньори прекрасно знаят защо!
Този ансамбъл заслужи толкова много, че всяка дума казана за него ми се струва малка и недостатъчна!
Точно испанската публика, пред която днес играха ги нарече КРАЛИЦИТЕ и те наистина са кралици - на килима и извън него!
Благодарим ви, прекрасници!
УСПЕХ УТРЕ И ВЪВ ФИНАЛИТЕ, МОМИЧЕТА!
МНОГО ВИ ОБИЧАМЕ И ВЯРВАМЕ ВЪВ ВАС!"

Припомняме, че Боряна Калейн също грабна злато днес.

Страхотната Боряна Калейн грабна злато на турнир в РумънияТя спечели най-високо отличие безапелационно

А страхотната Ивет Горанова донесе сребро за страната ни:

Ивет Горанова прибра среброто от Балканското първенство по олимпийско каратеТя записа четири победи, но падна на финала