Пловдивчанката Кристина Велева от пловдивския клуб Тракиец спечели бронзов медал на държавното лично първенство по борба в София. Велева завърши трета в категорията до 53 килограма.

Титлата спечели Сезен Белбелова от Русе, а втора е Петя Либчева от Бургас. Заедно с пловдивчанката трета е и Димитринка Сергеева от Хасково.

Още три медала спечелиха пловдивските борци на държавното първенство.

Невин Хасанова от Атлетик завърши трета в категорията до 65 килограма. Категорията спечели Джанан Манолова от Русе, а Изабел Христова от Челопеч.

В свободния стил в категорията до 61 кг. Виктор Тисов от Атлетик спечели среброто. Златото отиде при Рухан Расим от Стремци, а бронза е за Андрей Стоянов и Стилиян Илиев от Руен и Димитровград.

Петър Гичев от Локомотив спечели сребърен медал в категорията до 97 кг. Той загуби финала от един от топ борците ни Кирил Милов. Трети е Илиян Лазаров от Враца.