Състезателката на Локомотив Пловдив Пламена Миткова спечели скок дължина на турнира "Академик" в зала "Асикс Арена" в София.

Пловдивчанката завърши с резултат от 6.30 м., което е и вторият най-добър резултат в света за девойки.

Това беше първи старт на Миткова през новата година.

Мартин Димитров от Локомотив също спечели на 200 м. в състезанието до 18 години.

Щафетата на Локомотив 4х200 съставена от юноши младша възраст - Даниел Димитров, Васил Русенов, Борислав Попгеоргиев и Мартин Димитров завърши на трето място при мъжете.

Въпреки успехите обаче състезателите на СКЛА Локомотив Пловдив продължават да нямат нормални условия за тренировки, след като обещаният корпус към залата още не е готов.

Новият корпус на залата по лека атлетика на Локомотив вече трябваше да функционира. Уви!Атлетите тренират на студено, преобличат се при минусови температури