Българският първенец Марица (Пловдив) загуби домакинството си на полския шампион Група Азоти Хемик (Полице) с 0:3 гейма (20:25, 9:25, 20:25). Двубоят се игра пред 2000 зрители в зала Колодрума.

Маричанки поведоха с 2:0 в първия гейм, а Хемик изравни, но геймът вървеше точка за точка. Момичетата на Борислав Крачанов успяха да поведах с 14:12. Полякините успяха да направят серия от пет поредни точки и поведоха със 17:14. Първият гейм приключи при 25:20  след успешна атака на Агниешка Корнелук.

Във втората част полякините направиха разлика при 8:3, стигна се до 16:4, а геймът приключи след 25:9.

Полякините поведоха със 7:4 след първия гейм, стигна се до 17:11, маричанки обаче намалиха изоставането - 21:17, а геймът и мачът приключи след 25:20.

Ива Дудова стана най-резултатна с 10 точки, а с по 6 завършиха Добрина Христоскова,  Боряна Ангелова и Виктория Коева.

За полякините най-резултатна стана Майра Киприано с 10 точки, а за играч на мача беше обявена Агниешка Корнелук, която завърши с 9 точки.

Следващият мач на Марица е на 4 февруари - гостуване на ЦСКА (София).

Маричанки приключват участието си за този сезон в групите на Шампионската лига с гостуване на КСМ Търговище (Търговище) на 8 февруари.