Левски Лукойл приключи участието си в Шампионската лига още в квалификациите на турнира. В четвъртфинална квалификация на турнира в София сините загубиха много тежко с 56:96 от украинския Прометей. Мачът се игра в зала "Арена Армеец".

Домакините започнаха ударно и спечелиха първата четвърт с 27:15, но след това изиграха ужасна втора част, която завърши 3:33 за украинците. Третата четвърт също беше много слаба за Левски - 8:26. Последната беше загубена от домакините с 18:22.

Така Левски приключи доста безславно участието си в турнира.

Най-резултатен стана за Левски стана Венцислав Петков с 19 точки, а Чавдар Костов добави 11.

За победителите Шон Евънс завърши с най-много точки - 18.

По този начин украинците продължават към полуфиналите на квалификационния турнир в София. Там съперник на селекцията на Ронен Гинзбург ще бъде чешкия Опава. Срещата ще се проведе в четвъртък от 18:30 часа. Тази вечер от 20:00 е вторият двубой в "Арена Армеец", който противопоставя тимовете на Парма Перм и Апоел Ейлат.